top of page

Group

Public·60 members

[TV-] Tirana Skënderbeu drejtpërdrejt 14 shtator 2023


24 orë më parë — Dinamo Tirana Kukësi drejtpërdrejt falas 13.09.2023 10 pri 2023 — [SHIKONI<<]<<] Tirana Kukësi drejtpërdrejt falas ... Skenderbeu. 14.
UB Group 31 gush 2023 — (FUTBOLLI>>>))) Skënderbeu Dinamo Tirana drejtpërdrejt falas 01.09.2023 Superliga e KosovГ«s tashmГ« i ka zhvilluar pesГ« xhirot e para


KLAN, TELEVIZIONI KOMBËTAR MË I MADH NË Dy sfidat, Skënderbeu-Tirana dhe Vllaznia-Partizani. 30 mins më parë Procesi i Berlinit/ Mblidhet nesër Ministeriali i Ministrave të Brendshëm në


Sot i zunë të pamët të mos i shihte, nesër një Zot e di se çdo t’i bëjnë:, shkruan ai. Myftiu i Tiranës, Ylli Gurra: Çështja e mbulimit të Skënderbeut po keqpërdoret në media! E ndërsa çështja e “mbulimit të Skënderbeut” ka marrë dhenë, myftiu i Tiranës, ka një shpjegim më të thjeshtë. Ai pohon për mediet se e vërteta e kësaj çështja është që, montimi i skenës është bërë natën. Teknikisht janë vendosur dy ekrane të mëdha, të cilat nuk kanë qenë drejtpërdrejt me masën, (përballë) për arsye se zonjat janë të vendosura në të djathtë (me fytyrë nga Skënderbeu). Ekrani i dytë ishte vendosur përballë Teatrit Kombëtar të Operës dhe Baletit, nga ku orientoheshin njerëzit, pasi podiumi ishte shumë i ulët.


Kam bërë ironi dhe i kam rënë në qafë, sa s’di si më ka duruar. Por i kam bërë këto se e dua Skënderbenë njeri me mish e kocka me halle e telashe, jo si një mit të kalçifikuar nga ata që pastaj themi “pale a ka qenë”. Ashtu sikundër çdo i krishterë i mirë, e do Jezunë si njeri që zbriti mes vdekatarëve e dha jetën për ta. Ashtu sikundër çdo muhamedan i mirë, e do Muhametin si njeri që ulur këmbëkryq u shpjegon të thjeshtëve udhën e drejtë. Ashtu edhe unë e dua Skënderbenë si njeri që mes njerëzve të tij, me gjoks përballte të keqen e madhe të kohës vet, ndërsa me kurriz mban edhe llafet e kohës sonë. Por, sot Skënderbenë tim ma zunë me perde që të mos shihej se si mbretëron e kalëron mbi kalë tash 550 vjet.


Për shkaka të mungesës së xhamisë, që nga pluralizmi, qytetarët e Tiranës që i përkasin fesë myslimane, e falin namazin e bajramit në sheshin e hapur. Por kësaj here, ceremonia që u organizua nga Komuniteti Mysliman i Shqipërisë kësaj here nuk u la jashtë vëmendjes, shkruan shekulli. Kjo, jo për numrin e lartë të besimtarëve që merrnin pjesë për t’u falur, sesa për pankartat e mëdha, që ishin vendosur përpara monumentit të heroit tonë kombëtar, Gjergj Kastrioti Skënderbeu. Shënimi, që lexohet në pankartën ngjyrë rozë, të vendosur mbi një skelë të lartë, është “Gëzuar Kurban Bajramin! ”. Por, edhe pse urim, shënimi që mbulonte pjesën e përparme të monumentit të heroit tonë, ka ngjallur shumë reagime te njerëzit në rrjetet sociale.


Nëse fati nuk ishte me Kalarin ishte Ndikuma që i dha zhgjidhje takimit në minutën e 7-të. Sulmuesi Afrikan shpërtheu në krahun e majtë duke realizuar një gol me peshe, e duke çuar sfidën në shinat që trajneri Magani kërkoi. Skëndërbeu kërkon të rikthehet në lojë duke shfrytëzuar në maksimum aftësitë e Olainkës, por as Piter e as ish Lilaj nuk janë të saktë përballë portjerit Frashri. Si të mos mjaftonte dizavantazhi i një goli trajneri Josa u detyra të luaj dhe me një lojtarë më pak 45 minutat e dyta pas daljes me karton të kuq të Radas.


“Prandaj vetëm për lehtësi teknike i kanë montuar në atë mënyrë. S’ka arsye të mbulohet monumenti i Skënderbeut. Nëse do të ishte ashtu, ne para dy muajsh falëm Bajramin e Madh. S’ka arsye as fetare, as qytetare që të lejohej diçka e tillë”, tha myftiu. Edhe pse në islam nuk është preferohet të falesh, duke patur para një panoramë, e cila ka domethënie të jetës njerëzore a shtazore, myftiu shprehet se çështja e mbulimit të Skënderbeut po keqpërdoret në media. “Njerëzit po rrëshqasin pak në aspektin historik”, deklaroi ai. Lidhur me këtë skenë në Tiranë, ka pasur reagime edhe në Prishtinë. Shumë politikanë e shkrimtarë, kanë reaguar kundër “mbulimit” të Skënderbeut.


[[Sport TV==]] Dinamo Tirana Kukësi shiko live 13 shtator 20 23 orë më parë — [[SPORTI-]@] Teuta Durrës Tirana drejtpërdrejt falas 02. 09. 2 20 orë më parë — 05. 2023 16 maj 2023 — [LIVE SPORT=] Skënderbeu


Më e ashpër duket se ishte shkrimtarja Flutura Açka, e cila për “mbulimin” e statujës së Skënderbeut, përmes një shënimi në “Facebook” thotë se Skënderbeu u bë kurban i hipokritëve. “…Kurban atëherë u bë për Evropën, kurban edhe sot për hipokritët që nuk u ngopën. Dje kurban një grua, sot Skënderbeu, nesër Atdheu…”, përfundon ajo. Edhe profesori Moikom Zeqo, thotë se “Miqtë e mi shqiptarë, si vallë mundet që të mbulohet skulptura madhështore e Skënderbeut ditën e një feste fetare, si mundet? Zgjohu nga gjumi vetëdije e kombit shqiptar, e pabesueshme, por e vërtetë.


Kujt vallë i vjen turp dhe është alergjik nga figura semantike dhe mbarëkombëtare e Skënderbeut? ”. Edhe ish-drejtori i Aluzinit, Artan Lame, ka reaguar për vendosjen e pankartave përballë monumentit të Skënderbeut gjatë ceremonisë fetare. “Je suis Scanderbeg! E kam qeshur e jam tallur me Skënderbenë, sa pa dyshim e kam tepruar.


Tirana ishtë ndëshkuese edhe në fillimin e fraksionit të dytë, sërisht më të njëjtin protagonist Sulemai Ndikumana. Ketë herë Ndikumana asistohet nga Bakaj me Sulemanin që detyron portjerin Shehi të nxjerë topin për herë të dytë nga rrejta. Më dy gola avantazh dhe më një lojtarë më shumë në fushë bardheblute e kishin të lëhtë të menaxhonin minutat e mbetura, jo vetëm kaq por janë edhe kërcënues, si në rastin e Bakaj në minuten e 65-të. Tirana sigurojë në ketë mënyrë fitoren e 9-të sezonale duke u poziconuar në vendin e dytë në kuotën e 32 pikëve.


[[[HD LIVE@@]]] Teuta Durrës Tirana drejtpërdrejt 02.09. 2 sht 2023 — Partizani Tirana vs Teuta Durres Rezultati drejtpërdrejt [HD LIVE@] Skënderbeu Dinamo Tirana transmetim i 1 ditë më parë — 2023 |


Skënderbeu në krizë, Tirana shansi i fundit për Agostinelin Dhe kjo diferencë mungon pikërisht ndaj rivalëve të drejtpërdrejtë për titull, ku Kukësi, partizanit dhe Tirana kanë guxuar ta sfidojnë hapur e madje


“Mbulimi i Skënderbeut” revolton shqiptarët, reagon myftiu i TiranësShqiptarët u mllefosën pasi statuja e Skënderbeut në sheshin e Tiranës u mbulua me pankarta. Myftiu i Tiranës Ylli Gurra thotë se e vërteta është ndryshe, duke kërkuar që njerëzit nuk duhet “të rrëshqasin” në aspektin historik E shtunë, 2 Shtator 2017 - 12:36 Falja e Kurban Bajramit në Sheshin “Skënderbeu” në Tiranë ka krijuar përplasje në rrjetet sociale ndërmjet qytetarëve, të cilët akuzuan komunitetit fetar islam në Shqipëri, për mbulimin me pankarta të statujës së heroit kombëtar, Gjergj Kastrioti –Skënderbeu, një natë para fetës së Bajramit. Por, myftiu i Tiranës Ylli Gurra thotë se e vërteta është ndryshe, duke kërkuar që njerëzit nuk duhet “të rrëshqasin” në aspektin historik.


Ndikuma likujdon Korçarët, Tirana-Skënderbeu 2-0TIRANE-Falë një Ndikuma në superformë, Tirana mposhti Skëndërbeun me rezultatin e pastër 2-0. Bardheblute marin frymë lirisht dhe tashmë humbja në derbi është thjeshtë një kujtim i hidhur. Në “Qemal Stafa” djemtë e Maganit shfaqin anën tjetër të medaljës, një skuadër solide, që kontrollon sfidën dhe është ndëshkuese në rastet që krijon. Tre pikë përballë një rivali të drejtpërdrejtë vlejnë shumë, jo vetëm në aspektin psikologjik, pasi kryeqytetasit i ushtrojnë presion nga afër Partizanit kryesues. Vëndasit e nisën takimin vrullshëm me Kalarin që goditi traversën në minutën e 4-ët, një sinjal i pastër se bardheblutë luajnë për fitore.


KS Dinamo Tirana vs Skenderbeu Korca drejtëpërdrejt KS Dinamo Tirana vs Skenderbeu Korca Rezultati drejtpërdrejt · Name: KS Dinamo Tirana vs Skenderbeu Korca · Date: 2022/05/09 · kohë: 07:45:00 · Stadiumi: Stadiumi


About

Welcome to the group! You can connect with other members, ge...
bottom of page